Strona główna > Główna środek > I liga
Remis Słoni z Radomiakiem2020-07-15 23:59:00

W 32. kolejce Fortuna 1 Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza tylko zremisował z Radomiakiem. "Słonie" plasują się aktualnie na pozycji barażowej, ale muszą się pilnować przed atakiem rywali.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Radomiak 1-1 (0-1)

0-1 Maciej Świdzikowski 39

1-1 Mateusz Grzybek 80

Sędziował Sebastian Krasny (Kraków). Żółte kartki: Grzybek, Misak - Nowak, Kaput, Karwot (2), Lewandowski, Banasiak (trener). Czerwona kartka: Karwot (Radomiak, 51, druga żółta). Widzów 968.

BBT: Loska – Grabowski, Putiwcew, de Amo Perez, Grzybek – Wasielewski (72 Mikovic), Misak (65 Shamsin), Wlazło, Jovanovic, Purece (80 Jelic) - Gergel.

RADOMIAK: Miszta – Jakubik, Świdzikowski, Cichocki, Abramowicz – Michalski (87 Sokół), Kaput (84 Lewandowski), Makowski, Nowak (68 Fundambu), Karwot - Mikita.

Goście na prowadzenie wyszli w 39. minucie, dzięki... stoperom. Po wrzutce z rzutu rożnego, najpierw Cichocki trafił w spojenie słupka i poprzeczki. Do piłki dopadł Świdzikowski i z 4 metrów uderzył nie do obrony.

Od 51. minuty goście grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Karwota. Gospodarze długo nie mogli wyrównać. Udało im się to w 80. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wlazło ubiegł bramkarza, po czym w zamieszaniu podbramkowym ostatecznie do piłki dobiegł Grzybek i skierował ją z 3 m do pustej bramki.

Statystyka meczu: 12:6 w strzałach, 1:3 w celnych, 61:39% w posiadaniu piłki i 4:2 w kornerach.

Radomiak zapewnił sobie grę w barażach o awans.