Strona główna > Główna środek > I liga
Słonie wygrały w Bełchatowie2020-07-12 18:30:00

W 31. kolejce Fortuna 1 Ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza wygrał wyjazdowy mecz w Bełchatowie 2-0. "Słonie" znajdują się w tabeli w strefie barażowej.

GKS Bełchatów - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0-2 (0-0)

0-1 Roman Gergel 49

0-2 Piotr Wlazło 71 (głową)

Sędziował Marek Opaliński (Legnica). Żółte kartki: Warnecki (2), Thiakane (2), Flaszka - Jovanovic. Czerwone kartki: Warnecki (GKS, 74, druga żółta), Thiakane (GKS, 85, druga żółta).

GKS: Niźnik - Sierczyński, Kołodziejski, Magiera, Szymorek - Biel, Czajkowski, Grzelak (56 Warnecki), Golański (75 Flaszka), Thiakane - Winsztal (83 Zdybowicz).

BBT: Loska - Grzybek, de Amo, Putiwcew, Grabowski - Wasielewski (81 Mikovic), Jovanovic, Wlazło, Purece (84 Bezpalec), Misak (76 Orzechowski) - Gergel.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie w 2. minucie. Główkował Senegalczyk Thiakane, ale Loska złapał piłkę na linii bramkowej. Później przewagę uzyskali niecieczanie, lecz nie udokumentowali jej golem.

Udało się to w II połowie. W 49. minucie goście przeprowadzili piękną, zespołową akcję. W końcowej fazie Wasielewski dograł z prawego skrzydła płasko do środka, a Gergel uprzedził obrońcę i z narożnika "piątki" pokonał Niźnika. Podwyższył w 71. minucie Wlazło, głową z 8 m, po wrzutce Gergela z kornera.

W końcówce GKS stracił za kartki dwóch zawodników - z boiska zostali usunięcie Warnecki i Thiakane.

Szansę na trzecią bramkę miał Bezpalec, ale po podaniu Mikovica minimalnie przestrzelił.

Statystyka meczu: 4:11 w strzałach, 1:3 w celnych, 43:57% w posiadaniu piłki i 7:8 w kornerach.