Strona główna > Główna środek > I liga
Derby Małopolski: Puszcza lepsza od Sandecji2019-11-30 22:45:00

W 20. kolejce Fortuna 1 Ligi odbyły się kolejne derby Małopolski. Sandecja uległa u siebie specjaliście od wyjazdów, Puszczy, 0-1.

Sandecja Nowy Sącz - Puszcza Niepołomice 0-1 (0-0)

0-1 Jose Embalo 62 (karny)

Sędziował Mateusz Złotnicki (Lublin). Żółte kartki: Kun, Chmiel – Bartków, Embalo, Serafin, Żytek, Orłowski, Niemczycki.

SANDECJA: Bielica – Piter-Bucko, Szufryn, Flis – Kun, Walski, Kanach (76 Ogorzały), Thiago, Chmiel (81 Danek) – Gabrych (66 Klichowicz), Korzym.

PUSZCZA: Niemczycki – Bartków, Stawarczyk, Stępień, Mikołajczyk – Kotwica, Żytek, Tomalski, Żurek (35 Sitek), Serafin (90 Czarny) – Embalo (77 Orłowski).

Wyjazdowym zwycięstwem w Nowym Sączu piłkarze Puszczy zakończyli ligowe zmagania w 2019 roku. Bramkę na wagę 3 punktów w ostatnim meczu zdobył skutecznym strzałem z rzutu karnego Jose Embalo. Dla portugalskiego napastnika był to szósty gol w bieżących rozgrywkach. Piłkarze Puszczy przerwali tym samym passę sześciu kolejnych meczów bez zwycięstwa, udowodnili jednoocześnie, że Żubry są jedną z najlepiej punktujących ekip w delegacjach.

W 32. minucie bliski zdobycia gola był Piotr Stawarczyk. Piłkarz z Niepołomic najlepiej odnalazł się w polu karnym, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła lewy słupek bramki strzeżonej przez Daniela Bielicę.

Zaraz na początku drugiej gospodarze stworzyli sobie cztery doskonałe szanse. Pierwszą zmarnował Mariusz Gabrych, który za długo zwlekał ze strzałem. W drugiej Dominik Kun nie zdołał wpakować piłki do pustej bramki. Przy trzeciej Maciej Korzym nieczysto trafił w futbolówkę, a ostatniej nie wykorzystał Marcin Flis, został zablokowany przez defensora. Wszystko zemściło się w 62. minucie, kiedy to rzut karny podyktowany za faul na Maksymilianie Sitku, na gola zamienił José Embalo.

Do samego końca sądeczanie walczyli o odwrócenie losów spotkania, ale w ich grze brakowało dziś dokładności i skuteczności. Nie obyło się bez kontrowersji, bowiem dwukrotnie gospodarze domagali się karnego. Gwizdek sędziego jednak milczał.