Strona główna > Główna środek > I liga
Remis Puszczy w twierdzy Jastrzębie2019-11-26 22:46:00

W zaległym meczu 18. kolejki Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice zremisowała na wyjeździe z GKS Jastrzębie 1-1.

GKS Jastrzębie - Puszcza Niepołomice 1-1 (1-0)

1-0 Marek Mróz 43

1-1 Jose Embalo 74

Sędziował Piotr Urban (Warszawa). Żółte kartki: Szymura – Uwakwe, Żurek. Widzów 1354.

GKS: Pawełek - Kulawiak, Bojdys, Szymura, Gojny - Ali, Norkowski, Tront, Mróz (79 Adamek), Jadach (72 Szczęch) - Wróbel.

PUSZCZA: Niemczycki - Bartków, Stawarczyk, Stępień, Mikołajczyk - Kotwica, Uwakwe, Tomalski (84 Bąk), Stefanik (65 Serafin), Szczepaniak (70 Embalo) - Żurek.

Jastrzębie to jedyny zespół w I lidze, który u siebie nie doznał porażki.

W miarę upływu czasu przewagę uzyskał GKS, a wynikało to głównie z faktu, że przyjezdni mocno się cofnęli, nastawiając się na kontry. Miejscowi nie byli w stanie sforsować zasieków Puszczy, aż do 43. minuty, kiedy na strzał z dystansu zdecydował się Mróz, nie dając szans Niemczyckiemu. Futbolówka wpadła do bramki tuż przy słupku.

Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej, choć aktywniej rozpoczęli ją goście, którzy mocniej zaatakowali w pierwszych 5 minutach. W odpowiedzi w 57. minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł Kulawiak, ale główkował nad bramką. Kolejne dwie okazje stworzyła Puszcza, a konkretnie Tomalski. Zawodnik gości najpierw uderzył nad poprzeczką z dystansu, a po chwili z jego próbą poradził sobie Pawełek. W 70. minucie na boisku pojawił się najskuteczniejszy zawodnik Puszczy Jose Embalo i zaledwie 4 minuty później doprowadził do remisu. Po rzucie wolnym piłka trafiła w boczny sektor boiska, następnie została zagrana w pole karne, gdzie Embalo dość szczęśliwie został trafiony, doprowadzając do remisu.

W 82. minucie gospodarze stworzyli jedną z niewielu groźnych sytuacji, jednak strzał Alego został zablokowany, a dobitka Gojnego poszybowała nad poprzeczką. Trzy minuty później świetną okazję zmarnował Jakub Bąk, źle trafiając piłkę kilka metrów przed bramką, czym ułatwił interwencję Pawełkowi.

Ostatecznie po niezbyt porywającym meczu oba zespoły podzieliły się punktami.