Strona główna > Główna środek > I liga
Porażka Puszczy ze Stomilem2019-05-06 08:31:00

W 32. kolejce Fortuna 1 Ligi Puszcza Niepołomice przegrała 1-2 z broniącym się przed spadkiem Stomilem Olsztyn.

Puszcza Niepołomice - Stomil Olsztyn 1-2 (1-0)

1-0 Łukasz Szczepaniak 5 (karny)

1-1 Łukasz Jegliński 56

1-2 Michał Góral 87

Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław). Żółte kartki: Furtak, Kotwica - Kowalski, Kraczunow, Niedziela, W. Gancarczyk. Widzów 650.

PUSZCZA: Przybysz - Furtak, Stępień, Stefanik, Mikołajczyk - Szczepaniak (61 Nowak), Kotwica, Uwakwe, Sajdak (57 Żurek), Żytek - Orłowski.

STOMIL: Skiba – Bucholc, Kraczunow, Kowalski, Kuban – M. Gancarczyk (86 Kwiatkowski), W. Gancarczyk (63 Niedziela), Jegliński, Lech (85 Góral), Pałaszewski – Sobczak.

W 5. minucie Jegliński zagrał piłkę ręką w obrębie szesnastki, a konsekwencją tego był podyktowany rzut karny. Jedenastkę pewnie zmienił na bramkę Szczepaniak. Po objęciu prowadzenia Puszcza skupiła się na grze obronnej.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od doskonałych okazji „Dumy Warmii”. Najpierw M. Gancarczyk popisał się efektownym rajdem, by wyjść sam na sam z golkiperem gospodarzy. Chwilę później Sobczak trafił w poprzeczkę. Wyrównująca bramka padła w 56. minucie, kiedy najlepiej w podbramkowym zamieszaniu odnalazł się Jegliński. Gospodarze po stracie bramki ruszyli do ataku, czego efektem było kilka groźnych strzałów z dystansu. Doskonałej okazji nie wykorzystał w 72. minucie Nowak, który minimalnie niecelnie strzelił na bramkę Skiby. Ostatnie minuty przyniosły okazję bramkowe po jednej i po drugiej stronie. W 87. minucie po dośrodkowaniu Pałaszewskiego z rzutu rożnego pikę przejął Góral zdobywając zwycięską bramkę dla Stomilu.