Strona główna > Główna środek > I liga
I liga (29): Puszcza zdobyła Chorzów2018-05-06 01:36:00

W 29. kolejce Nice 1 ligi Puszcza Niepołomice pokonała ostatni w tabeli Ruch Chorzów 2-0. Bohaterem spotkania był Michał Czarny, zdobywca obu bramek.

Ruch Chorzów - Puszcza Niepołomice 0-2 (0-2)

0-1 Michał Czarny 10 (głową)

0-2 Michał Czarny 21

Sędziował Wojciech Myć (Lublin). Żółte kartki: Bogusz, Marković, Komarnicki – Orłowski, Bartków. Widzów 4307.

RUCH: Bankow – Komarnicki, Kowalczyk, Markovic, Hołownia – Kowalski, Trojak, Urbańczyk, Bogusz (84 Sikora), Słoma (46 Nowakowski) – Majewski (70 Balicki).

PUSZCZA: Staniszewski – Bartków (79 Mikołajczyk), Stawarczyk, Czarny, Fryc – Ryndak, Stefanik, Kotwica, Domański, Nowak (89 Lepiarz) – Orłowski (88 Mikulec).

Od początku goście narzucili rywalom warunki gry. Już w 1. minucie przed szansą stanął Marcel Kotwica, ale piłka po jego strzale poszybowała daleko od bramki. W miarę upływu czasy akcje niepołomiczan były coraz groźniejsze.

Po raz pierwszy futbolówka zatrzepotała w siatce w 10. minucie, po "główce" Michała Czarnego. 11 minut później po raz drugi trafił stoper Puszczy, który w tym tygodniu świętował narodziny potomka. Lepszego sposobu na celebrację narodzin syna Gabriela nie można sobie wyobrazić.

Zmiana stron i dwubramkowe prowadzenie nie uśpiło koncentracji gości, którzy wciąż prowadzili grę. Najlepszą okazję do podwyższenia wyniku miał Marcin Stefanik, ale jego strzał z 67. minuty minimalnie chybił celu.

puszcza-niepolomice.pl

I liga piłkarska, 29. kolejka:

4 maja: Tychy - Miedź 1-0, Bytovia - Odra 1-0, Stal - Wigry 3-0.

5 maja: Ruch - Puszcza 0-2, Górnik - Chojniczanka 3-0, Olimpia - Pogoń 4-2, Podbeskidzie - Raków 1-1, Stomil - Katowice 1-0, Chrobry - Zagłębie 1-2.

1. Miedź Legnica                        29  52  42-23

2. Stal Mielec                              29  47  44-35

3. GKS Katowice                        29  47  38-30

4. Chojniczanka Chojnice           29  47  37-25

5. Zagłębie Sosnowiec               29  46  39-29

6. Wigry Suwałki                         29  45  30-32

7. Chrobry Głogów                     29  44  39-34

8. Raków Częstochowa              29  43  43-36