Strona główna > Główna środek > I liga
I liga (3): Puszcza zdobyła Katowice2017-08-12 00:31:00

W 3. kolejce I ligi piłkarskiej Puszcza wygrała wyjazdowy mecz z GKS Katowice 2-1.

GKS Katowice – Puszcza Niepołomice 1-2 (0-0)

1-0 Grzegorz Goncerz 48

1-1 Marcin Orłowski 65

1-2 Dawid Ryndak 86

Sędziował Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Żółte kartki: Goncerz - Uwakwe. Widzów 1750.

GKS KATOWICE: Nowak - Mokwa, Kamiński, Midzierski, Mączyński - Mandrysz, Klemenz, Kuliński, Goncerz (77 Plizga), Prokić (46 Ćerimagić) - Yunis (74 Kędziora).

PUSZCZA: Staniszewski - Bartków, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk - Ryndak, Kotwica (73 Uwakwe), Stefanik, Ziętarski (59 Orłowski), Domański - Nowak (88 Furtak).

Katowiczanie od początku starali się narzucić własny styl gry, mieli optyczną przewagę i zaowocowało to kilkoma groźnymi sytuacjami.

Pierwszy sygnał do ataku dał Mateusz Kamiński w 15. minucie po dośrodkowaniu Rafała Kulińskiego, gdy ładnym strzałem z główki próbował zaskoczyć w bramce Marcina Staniszewskiego. Golkiper gości instynktowną interwencją uratował zespół. Dwie minuty później powinno być 2-0, ale Jakub Yunis nie trafił w polu karnym w bramkę, a dobijający Andreja Prokić był na spalonym. Bliski bramki był także Paweł Mandrysz, lecz w 19. minucie zamykając akcję Yunisa przymierzył nad poprzeczką.

Po okresie przewagi GieKSy do głosu próbowała dojść Puszcza. W 25. minucie przed szansą stanął Robert Ziętarski, jednak jego strzał z okolic linii szesnastki został w ostatniej chwili zablokowany przez defensywę GKS-u. Na 4 minuty przed końcem niepołomiczanie jeszcze raz mogli byli blisko powodzenia, lecz wrzutkę Dawida Nowaka niecelnie wykończył strzałem głową Marcin Stefanik. Do przerwy 0-0.

Po zmianie stron GKS szybko objął prowadzenie. Ładną indywidualną akcją popisał się w 48. minucie  Paweł Mandrysz, a błąd defensywy Puszczy na piątym metrze wykorzystał Grzegorz Goncerz. Z zimną krwią przymierzył płasko przy lewym słupku i dał GKS-owi pierwszą bramkę.

Zawodnicy Puszczy nie dawali jednak za wygraną. W 65. minucie po akcji prawą stroną i dośrodkowaniu, najwyżej w polu karnym wyskoczył wprowadzony Marcin Orłowski i skierował piłkę w prawy róg, doprowadzając do wyrównania. Kluczowy moment nastąpił jednak w 86. minucie, kiedy Dawid Ryndak otrzymał podanie w pole karne i strzałem przy lewym słupku ustalił wynik spotkania.

gkskatowice.eu, puszcza-niepolomice.pl, st

Po 3 kolejkach: 1. Bytovia 9 pkt, 2. Chrobry Głogów 7, 3. Odra Opole 6, 4. Puszcza 6, 5. Chojniczanka 6, 6. Olimpia Grudziądz 6, 7. GKS Tychy 6, 8. Stal Mielec 6.

Aktualizacja 13.08.2017 23:15