Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Trzeci remis Słoni2021-09-11 21:16:00

W 7. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował w Grodzisku Wlkp. z Wartą Poznań. To trzeci remis"Słoni" w tym sezonie, nadal brakuje w ich dorobku zwycięstwa.

Warta Poznań – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0-0

Sędziował Sebastian Krasny (Kraków). Żółte kartki: Zrelak – Tekijaski, Zeman. Mecz w Grodzisku Wlkp., widzów 1347.

WARTA: Lis – Kiełb (75 Matuszewski), Ivanov, Ławniczak, Grzesik – Papeau, Kupczak, Czyż (85 Czyżycki), Trałka, Corryn – Kuzimski (63 Rodriguez).

BBT: Loska – Grzybek (78 Wasielewski), Tekijaski, Biedrzycki, Kukułowicz - Stefanik (63 Zeman), Radwański (88 Hubinek), Wlazło, Żyra (63 Gergel), Bonecki – Czarnowski (63 Mesanovic).

W 7. minucie do siatki gospodarzy trafił z dobitki Radwański, ale w momencie strzału Grzybka (po którym piłkę odbił bramkarz)z  prawej strony był na spalonym. Warta miała niezłą okazję w 34. minucie, Papeau uderzył z 14 m prosto w Loskę.

W 55. minucie świetną szansę miał Bonecki. Po jego "główce" z bliska futbolówka odbiła się od ziemi i przeleciała nad poprzeczką. W 80. minucie Radwański powinien był zdobyć gola, w sytuacji "sam na sam" przegrał jednak pojedynek z Lisem, który odbił piłkę nogą. W 89. minucie bliska powodzenia była Warta. Rodriguez strzelił z kilkunastu metrów pod poprzeczkę, ale Loska nie dał się zaskoczyć.

Statystyka meczu: 9:13 w strzałach, 7:3 w celnych, 47:53% w posiadaniu piłki, 6:3 w kornerach i 103.5:104 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.

Mariusz Lewandowski (trener Bruk-Betu Termaliki):

- Przyjechaliśmy po trzy punkty. Byliśmy mocno zdeterminowani, żeby osiągnąć ten cel. Jestem

zadowolony z zespołu. Z tego co dziś pokazał jeżeli chodzi o charakter, zaangażowanie i motywację. Walczyliśmy o każdą piłkę. W pierwszej połowie zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Mogliśmy też wykorzystać swoje sytuacje. Wynik wskazuje, że obie drużyny nie stworzyły ich za wiele. Było inaczej. W moim zespole każdy dążył do otwarcia meczu. Mogli to zrobić Adam Radwański czy Sebastian Bonecki. Przy tym rezultacie można też pochwalić całą grę defensywną. Z tym ostatnio mieliśmy problemy. Przy stałych fragmentach Warty dobrze się zabezpieczaliśmy. Rzadko chwalę, ale chciałbym wyróżnić Bartka Kukułowicza. Dziś zadebiutował w ekstraklasie. Zagrał bez żadnego respektu, bardzo poprawnie. Dał jakość zespołowi.

Piotr Tworek (trener Warty Poznań):

- To był trudny dla nas mecz. Były sytuacje, które wymykały nam się spod kontroli. Pozytywem jest czyste konto i dopisanie kolejnego punktu. W naszej grze jest dużo niepotrzebnych emocji, które powodują, że akcje nam się nie zazębiają. Powodują, że się otwieramy i napędzamy przeciwnika. Musimy nad tym popracować. Zanotowaliśmy dziś kilka dobrych sytuacji i strzałów. To było za mało do zdobycia trzech punktów.

– Fajnie graliśmy, dominowaliśmy, ale zabrakło nam kropki nad i. Brakowało nam bramki, która otwarłaby spotkanie. To boli – ocenił mecz z Wartą obrońca „Słoni” Mateusz Grzybek.