Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Gasnąca Biała Gwiazda2020-11-28 22:32:00

W 11. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków przegrała z Zagłębiem Lubin 1-2. To już czwarta porażka Białej Gwiazdy u siebie.

Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1-2 (0-0)

1-0 Felicio Brown Forbes 55

1-1 Lorenco Simic 68 (głową)

1-2 Kacper Chodyna 86

Sędziował Sebastian Jarzębak (Bytom). Żółte kartki: Burliga, Yeboah - Bashkirov, Simic, Żubrowski, Szysz. Mecz bez publiczności.

WISŁA: Lis - Szot, Frydrych, Mehremic, Burliga - Plewka, Kuveljic, Zhukov (77 Chuca) - Yeboah (82 Buksa), Brown Forbes (77 Beqiraj), Silva (77 Savic).

ZAGŁĘBIE: Hładun - Chodyna, Simic, Guldan, Balic - Bashkirov (66 Żivec) - Szysz, Drazic, Poręba (90+3 Jończy), Żubrowski - Sirk (66 Mraz).

W I połowie inicjatywę mieli wiślacy, ale nic z tego nie wynikało. W tej części gry ani jeden, ani drugi zespół nie oddał celnego strzału...

W 47. minucie Zagłębie mogło objąć prowadzenie. Drazic przechwycił piłkę, a Sirta w stuprocentowej sytuacji powstrzymał Lis, broniąc strzał nogami.

Osiem minut później było 1-0 dla krakowian. Po błędzie Guldana w środku boiska, Simic sfaulował Silvę, ale sędzia zastosował przywilej korzyści. Z futbolówką popędził Brown Forbes, w polu karny "nawinął" Porębę, po czym z 14 m pokonał Hładuna. W 59. minucie mógł podwyższyć Szot, lecz piłkę po jego strzale z ponad 20 m wyjął z "okienka" golkiper gości.

Wydawało się, że gospodarze mają mecz pod kontrolą, ale w 68. minucie tę kontrolę utracili. Z rzutu rożnego zacentrował Poręba, a Simic zrehabilitował się za wcześniejszy błąd i piękną "główką" z 7 m w prawy górny róg nie dał szans Lisowi.

Lubinianie złapali wiatr w żagle i od tej pory zdominowali wiślaków. W 77. minucie Chodyna uderzył z 14 m za wysoko, w 85. minucie Żivec trafił w boczną siatkę. A minutę później padł zwycięski gol dla Zagłębia. Po błędzie Kuveljica Drazic podał do Żiveca, ten wypuścił Chodynę, który okazał się szybszy od Burligi, kończąc akcję strzałem z 5 m, między nogami Lisa, do siatki. W 90+3. minucie mógł podwyższyć Szysz, ale zdążył go zablokować Plewka.

Statystyka meczu: 6:13 w strzałach, 2:5 w celnych, 53:47% w posiadaniu piłki, 12:4 w kornerach i 114:114 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.