Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Remis Wisły w Białymstoku2020-08-25 10:10:00

W 1. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków zremisowała w Białymstoku z Jagiellonią 1-1.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1-1 (1-1)

1-0 Maciej Makuszewski 25

1-1 Jakub Błaszczykowski 33

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Wdowik, Bida, Arsenic - Zhukov, Basha, Mehremic. Widzów 5070.

JAGIELLONIA: Steinbors - Arsenic, Runje, Augustyn, Wdowik (62 Bida) - Pospisil (85 Camara), Romanczuk - Makuszewski (71 Mystkowski), Imaz, Prikryl (62 Bodvarsson) - Puljic (84 Bortniczuk).

WISŁA: Lis - Burliga, Janicki, Mehremic, Sadlok - Zhukov (84 Kuveljic), Chuca (84 Abramowicz) - Silva (68 Szot), Błaszczykowski (73 Basha), Savic - Buksa (68 Beqiraj).

Ligowy debiut trenera Bogdana Zająca (b. wiślaka) w Jagiellonii jego podopieczni uczcili golem w 25. minucie. Gospodarze wyszli z kontrą, Makuszewski z prawej strony złamał do środka i z prawie 30 m huknął pod poprzeczkę, dokładnie nad Lisem. Piłka wpadła do siatki...

Niebawem goście wyrównali, za sprawą Błaszczykowskiego, który uderzył z ponad 20 m. Po drodze futbolówka odbiła się od Augustyna i myląc bramkarza wpadła do bramki.

Po przerwie też nie było zbyt wielu sytuacji bramkowych, najlepszą miał w 57. minucie Prikryl, który mając przed sobą tylko Lisa trafił z 14 m w jego ręce.

Statystyka meczu: 18:11 w strzałach, 4:4 w celnych, 57:43% w posiadaniu piłki, 4:2 w kornerach i 112:113 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.