Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Śpiączka przebudził się w najważniejszym momencie2017-11-06 23:13:00

W 15. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał Piast Gliwice 2-1. Zwycięskiego gola zdobył Bartosz Śpiączka w 90+4. minucie, to było ważne przebudzenie, zarazem pierwszy gol napastnika "Słoni" w tym sezonie.

5.11.2017: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 2-1 (0-0)

1-0 Łukasz Piątek 83 (karny)

1-1 Michal Papadopulos 90+3 (głową)

2-1 Bartosz Śpiączka 90+4 (głową)

Sędziował Szymon Marciniak (Płock). Żółte kartki: Stefanik - Papadopulos, Rugasevic, Dziczek. Widzów 2612.

BBT: Mucha - Szeliga (61 Fryc), Kupczak, Putiwcew, Mikovic - Jovanovic (67 Stefanik), Mrozik - Misak (62 Gergel), Piątek, Pawłowski - Śpiączka.

PIAST: Rusov - Konczkowski, Korun, Pietrowski (12 Mak), Rugasevic - Dziczek, Sedlar - Bukata, Vranjes (62 Jankowski), Valencia - Papadopulos.

Jako pierwsi dobrą okazję mieli goście. W 24. minucie Valencia przeprowadził rajd przez ćwierć boiska, wbiegł w pole karne, po czym z lewej strony, zza narożnika "piątki" próbował pokonać Muchę. Ten jednak nie dał się zaskoczyć. Pięć minut później zza szesnastki strzelał Vranjes, ale prosto w ręce bramkarza.

Gospodarze pokazali pazurki w 31. minucie, Szeliga uderzył z kilkunastu metrów z półwoleja, lecz zbyt lekko i Rusov zdążył z interwencją. W 43. minucie z ok. 25 m kąśliwie przymierzył Pawłowski, jednak golkiper Piasta końcami palców odbił piłkę zmierzającą w lewy, dolny róg.

Po przerwie, znów jako pierwsi zagrożenie stworzyli gliwiczanie. W 64 minucie Mak przeprowadził indywidualną akcję, ale będąc w dobrej sytuacji strzelił nad poprzeczką.

Niebawem sędzia Marciniak zdecydował się na wideoweryfikację przypuszczając, że Jovanovic sfaulował Jankowskiego. VAR potwierdził przypuszczenia, ale Papadopulos w 68. minucie nie wykorzystał karnego. Uderzył w sygnalizowany sposób w kierunku lewego słupka i Mucha obronił strzał!

Arbiter po raz drugi skorzystał z systemu VAR w 80. minucie szukając potwierdzenia nieprzepisowego zagrania ręką przez Rugasevica. Tak rzeczywiście było i trzy minuty później Piątek pewnie wykonał jedenastkę. 1-0 dla niecieczan.

W doliczonym czasie kibice wsiedli do rollercoastera... W 90+3. minucie, ku rozpaczy miejscowych, Papadopulos zrehabilitował się wyrównując - głową z 7 m, po wrzutce Jagiełły. Minutę później rozpacz zmieniła się w euforię. Z wolnego zacentrował Gergel, a Śpiączka wyskoczył do "główki" wyżej niż Korun i posłał piłkę do siatki. 2-1!!!