Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Szczęśliwy remis Cracovii2017-07-16 13:01:00

W pierwszym meczu nowego sezonu piłkarskiej ekstraklasy Cracovia szczęśliwie zremisowała w sobotę z Piastem Gliwice 1-1. Goście na kwadrans przed końcem nie wykorzystali karnego.

Cracovia - Piast Gliwice 1-1 (1-1)

1-0 Sergei Zenjov 13

1-1 Gerard Badia 14

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółte kartki: Deleu, Zenjov, Pestka - Vassiljev, Murawski, Bukata. Widzów 8109.

CRACOVIA: Wilk - Deleu, Helik, Malarczyk, Pestka - Covilo, Dimun (56 Drewniak) - Wdowiak (57 Szczepaniak), Zenjov, Mihalik (72 Sowah) - Piątek.

PIAST: Szmatuła - Konczkowski, Sedlar, Hebert, Pietrowski - Murawski, Dziczek - Żivec, Vassiljev, Badia (27 Bukata) - Jankowski (89 Papadopulos).

Piast był lepszym zespołem, oddał dwa razy więcej strzałów (20:11, celne 3:1), miał konkretne sytuacje bramkowe, w tym rzut karny. W tych okolicznościach przyrody remis jest sukcesem Cracovii.

Gospodarze objęli prowadzenie w 13. minucie. Wdowiak zacentrował na piąty metr, a debiutujący Estończyk Zenjov uprzedził Pietrowskiego i Szmatułę, kierując piłkę do siatki. Gliwiczanie błyskawicznie wyrównali. Jankowski dośrodkował z lewego skrzydła, Vassiljev przepuścił futbolówkę, a Badia strzelił z 12 m w lewy dolny róg.

W 16. minucie okazję miał Piast, dzięki niefortunnej "główce" Pestki w poprzeczkę. W odpowiedzi przed szansą mógł stanąć Piątek, lecz jego szarżę powstrzymał Murawski, za co zobaczył żółtą kartkę. Za moment (a była 27. minuta) Covilo posłał piłkę nad bramką.

Po przerwie przez pół godziny niewiele się działo, ale ostatni kwadrans należał do Piasta. W 76. minucie goście nie wykorzystali karnego, Vassiljev uderzył nad poprzeczką! Jedenastka została podyktowana po tym jak po strzale Jankowskiego piłka trafiła Deleu w rękę. Gliwiczanie walczyli o pełną pulę. W 77. minucie Żivec nieznacznie chybił, a 7 minut później Bukata źle opanował futbolówkę i trafił tylko w "krótki" róg. Pasy zrewanżowały się sytuacją Zenjova w 87. minucie, który z kąta uderzył wzdłuż bramki.