Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Kądzior blisko Pasów2017-06-13 20:51:00

Damian Kądzior będzie nowym piłkarzem Cracovii. 24-letni pomocnik Wigier Suwałki podpisze z krakowskim klubem 4-letni kontrakt. Do finalizacji transferu pozostały już tylko pomyślne wyniki badań medycznych, które przejdzie w poniedziałek.


Damian Kądzior urodził się 16 czerwca 1992 roku w Białymstoku i to w rodzinnym mieście rozpoczynał karierę sportową w Miejskim Ośrodku Szkolenia Piłkarskiego Jagiellonii Białystok, od 2011 roku grając w drużynie Młodej Ekstraklasy.

W pierwszym zespole „Jagi" zadebiutował jesienią 2012 roku, w sumie wychodząc na boisko w dwóch meczach. Kolejny rok spędził w Motorze Lublin, z kolei jesienią 2014 wrócił do zespołu z Białegostoku. Przez następny rok reprezentował barwy Dolcanu Ząbki, a od wiosny 2016 był piłkarzem klubu Wigry Suwałki.


W pierwszoligowych Wigrach wyróżniał się skutecznością pod bramką przeciwnika. W minionym sezonie zdobył dla drużyny 16 bramek - 14 w lidze i 2 w Pucharze Polski. Pamiętne były między innymi trafienia, które zanotował w półfinale pucharowych rozgrywek, gdy w wyjazdowym spotkaniu z Arką Gdynia dwa razy pokonał bramkarza gospodarzy.

Zawodnik występuje na pozycji pomocnika. Ma 173 cm i waży 70 kg.


- Przyglądaliśmy się już Damianowi od dłuższego czasu. Szukaliśmy skrzydłowego z jego parametrami, czyli zawodnika szybkiego i dynamicznego, z dużą ilością asyst. Z pewnością Damian będzie się chciał pokazać w rozgrywkach ekstraklasowych. Myślę, że jest to dobry transfer z naszej strony - mówi o dołączeniu Damiana Kądziora do drużyny „Pasów" trener Cracovii Jacek Zieliński.


cracovia.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty