Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Ekstraklasa
Sandecja planuje, na razie jeden nowy piłkarz2017-06-10 10:44:00

Już jest gotowy plan przygotowań Sandecji Nowy Sącz do pierwszego sezonu w ekstraklasie. Przypomnijmy, że podopieczni trenera Radosława Mroczkowskiego debiutancki sezon w LOTTO Ekstraklasie rozpoczną wyjazdowym meczem z Lechem Poznań.


Sądeccy piłkarze przebywają obecnie na urlopach. Do treningów powrócą 19 czerwca i przez pierwszy tydzień trenować będą na własnych obiektach. Następnie udadzą się na obóz przygotowawczy do Gniewina (woj. pomorskie). Tam przebywać będą od 25 czerwca do 4 lipca.

 

Po powrocie formę będą szlifować w Nowym Sączu. W międzyczasie - 5 lipca - wezmą udział w fecie z okazji awansu do LOTTO Ekstraklasy, która połączona będzie z przedsezonową prezentacją drużyny.

 

Plan sparingów:

24 czerwca - Cracovia (Nowy Sącz),

27 czerwca - APOEL Nikozja (Gniewino),

1 lipca - Arka Gdynia (Gniewino),

4 lipca - Lechia Gdańsk (Gniewino),

8 lipca - Partizan Bardejov (Nowy Sącz).


Grzegorz Baran na dłużej w Nowym Sączu

Grzegorz Baran nadal będzie występował w barwach Sandecji. Doświadczony pomocnik podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2018 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Defensywny pomocnik jest wychowankiem JKS-u 1909 Jarosław. Z Podkarpacia przeniósł się do Małopolski, a konkretnie do Krakowa. Tam występował w miejscowym SMS-ie oraz Cracovii. Kolejnym przystankiem w jego karierze był Górnik Wieliczka. Grał w nim przez 2,5 sezonu, po czym zasilił szeregi Ruchu Chorzów. Niebieską koszulkę przywdziewał od roku 2006 do roku 2010. Ostatnim jego klubem, przed przybyciem do Nowego Sącza, był GKS Bełchatów.

W Sandecji występuje nieprzerwanie od dwóch sezonów. W tym czasie rozegrał 68 spotkań, zdobywając w nich 2 gole. Szczególnie imponująco wyglądały minione rozgrywki. 34-latek opuścił tylko jedno ligowe spotkanie (z powodu nadmiaru żółtych kartek), a w pozostałych przebywał na boisku od pierwszej do ostatniej minuty.


Łukasz Radliński podpisał nową umowę

Łukasz Radliński przedłużył umowę o rok. W umowie jest zawarty zapis, że może ona zostać automatycznie przedłużona o kolejne 12 miesięcy.

34-latek występował w drużynach juniorskich m.in. Polonii Poznań, SKS-u 13 Poznań oraz Amiki Wronki. Pierwsze kroki w seniorskim futbolu postawił dopiero w Polonii Środa Wielkopolska. Na swoim koncie ma także występy dla Lecha Poznań, BSV Schwarz-Weiß Rehden, Jaroty Jarocin, Wisły Płock, czy też Kolejarza Stróże. Jednak najdłużej zakotwiczył w Warcie Poznań (siedem sezonów).

Do Sandecji przeniósł się po tym jak Kolejarzowi Stróże nie przyznano licencji na grę, na zapleczu ekstraklasy. Od tej pory koszulkę Sandecji ubierał w 67 spotkaniach. W obecnym sezonie aż 11 razy zachował czyste konto. Dzięki temu znalazł się w gronie nominowanych do miana najlepszego bramkarza sezonu 2016/17 Nice 1 Ligi.


Bartłomiej Kasprzak w Sandecji do czerwca 2018

Bartłomiej Kasprzak przedłużył kontrakt z Sandecją. Jego nowa umowa będzie obowiązywać do końca czerwca 2018 roku. Jednocześnie został w niej zawarty zapis, na mocy którego może zostać ona wydłużona o następny rok.

24-latek jest wychowankiem Lubania Tylmanowa, skąd przeniósł się do Krakowa - konkretnie do Garbarni. W grodzie Kraka spędził dwa sezony. Następnym przystankiem w jego karierze był Widzew Łódź. Tam też po raz pierwszy spotkał się z trenerem Radosławem Mroczkowskim. Jednak przygody z łódzkim zespołem nie może zaliczyć do udanej, bowiem dwukrotnie zaliczył spadek. Najpierw z ekstraklasy do pierwszej ligi, a potem do drugiej. 

Po tym drugim zdecydował się przenieść do Sandecji. Do tej pory w biało-czarnej koszulce wystąpił w 56 spotkaniach, 4-krotnie trafił do siatki rywali. Popularny "Kasper" to nominalny ofensywny pomocnik, ale w Nowym Sączu z powodzeniem występował zarówno jako skrzydłowy, jak i defensywny gracz drugiej linii.


Michał Gliwa i Adrian Basta zostają w Nowym Sączu

Swoją karierę w Nowym Sączu kontynuować będą Michał Gliwa i Adrian Basta.

29-letni Michał Gliwa występował m.in. w Orle Rzeszów (jest wychowankiem tego klubu), Cracovii, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Polonii Warszawa oraz Zagłębiu Lubin. Wiosną 2014 trafił do Rumunii, gdzie podpisał kontrakt z Pandurii Târgu Jiu.

Do Sandecji trafił przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2015/16. Zadebiutował w meczu przeciwko Wigrom Suwałki (przegrana 0:2 - przyp. red). Od tej pory częściej zasiadał na ławce rezerwowych, gdzie był zmiennikiem Łukasza Radlińskiego. Dlatego też licznik jego występów zatrzymał się na ośmiu. Oprócz awansu do LOTTO Ekstraklasy jego największym sukcesem jest wywalczenie Pucharu Ligi z Groclinem Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski.

Adrian Basta jest wychowankiem Sandecji. Dopiero w tym sezonie zdołał zadebiutować w pierwszym zespole - stało się to w meczu przeciwko Pogoni Siedlce (wygranym 4:0 - przyp. red.). W swojej karierze grał także w m.in. Kolejarzu Stróże, Polonii Bytom, GKS-ie Bełchatów, czy Górniku Łęczna.

Z bełchatowską drużyną spadł na zaplecze ekstraklasy. W Łęcznej doznał kontuzji, która wykluczyła go z gry na ponad rok. Nominalną pozycją 28-latka jest prawa obrona, ale z powodzeniem może występować także na skrzydle.

Obaj zawodnicy podpisali umowy, które będą obowiązywać do końca czerwca 2018. Jednak w przypadku defensora został również dodany zapis, że może ona zostać przedłużona o kolejny rok.

 

Wojciech Trochim z nowym kontraktem

Nowy kontrakt podpisał Wojciech Trochim. 28-latek seniorską karierę rozpoczął w zespole AON-u Rembertów, gdzie został wypatrzony przez skautów Legii Warszawa. Do stołecznego klubu trafił przed początkiem sezonu 2006/07. Z krótką przerwą na grę w Dolcanie Ząbki, barwy 13-krotnego Mistrza Polski reprezentował przez 2,5 sezonu. Po tym czasie związał się umową z Bałtykiem Gdynia. Znad morza przeniósł się do Nowego Sącza. Jego pierwszy epizod w Sandecji trwał 1,5 roku. W tym czasie zdobył jedną bramkę w 29 meczach. Potem występował jeszcze w Warcie Poznań, Zagłębiu Lubin, Kolejarzu Stróże, Podbeskidziu Bielsko-Biała, GKS-ie Tychy oraz GKS-ie Katowice.

 Swoją drugą przygodę z Sandecją zaczął przed rundą wiosenną sezonu 2015/16. Od tego czasu biało-czarną koszulkę założył w 47 spotkaniach, w których siedmiokrotnie trafił do siatki rywali. Jego nowa umowa obowiązywać będzie przez najbliższy rok. Został w niej również zawarty zapis, że może zostać automatycznie przedłużona o kolejne 365 dni.

 

Aleksandyr Kolew piłkarzem Sandecji

Nowym zawodnikiem, który będzie reprezentował biało-czarne barwy jest bułgarski napastnik Aleksandyr Kolew.

24-latek swoją przygodę z piłką zaczynał w juniorach Lewskiego Sofia. Stamtąd przeniósł się do Belgii, a konkretnie do KFC Dessel Sport. W swojej karierze reprezentował również barwy AS Verbroedering Geel, Botewa Płowdiw oraz Beroe Stara Zagora.

Ostatnie pół roku spędził w Stali Mielec, gdzie zagrał w 15 spotkaniach. Zdobył w nich 7 bramek, dzięki czemu został najskuteczniejszym zawodnikiem mieleckiego zespołu.

Posiadający również belgijskie obywatelstwo gracz trafił do Sandecji na zasadzie wolnego transferu. Jego umowa obowiązywać będzie przez najbliższe dwa lata.


Michal Piter-Bućko z nowym kontraktem

Kontrakt z Sandecją przedłużył Michal Piter-Bućko. Jego umowa obowiązywać będzie do końca czerwca 2018 r., z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

31-letni Michal Piter-Bućko swoją przygodę z piłką zaczął w juniorach Tatrana Presov. Tam też zadebiutował w seniorskim zespole. Łącznie barwy słowackiego zespołu reprezentował przez 8 sezonów. Następnie przeniósł się do Polski, a konkretnie do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Długo tam nie zabawił, ponieważ już sezon później został zawodnikiem Olimpii Grudziądz (3 sezony). Przed początkiem minionych rozgrywek zamienił pasy biało-zielone na biało-czarne. W Sandecji do tej pory zanotował 34 występy, zdobywając 3 bramki. Popularny „Miso” jest nominalnym środkowym obrońcą.  


Tomasz Zając rozwiązał kontrakt

Tomasz Zając nie jest już zawodnikiem Sandecji. Były zawodnik m.in. Wisły Kraków rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron i tym samym skrócił swoje wypożyczenie. W biało-czarnych barwach rozegrał 4 spotkania, w których nie zdobył ani jednej bramki. 21-latek powróci teraz do swojego macierzystego zespołu, czyli Korony Kielce.


Dawid Szufryn przedłużył kontrakt

Jako pierwszy kontrakt z Sandecją przedłużył kapitan - Dawid Szufryn. Nowa umowa obowiązywać będzie do końca czerwca 2019 r.

Dawid Szufryn jest wychowankiem klubu. Jego pierwsza przygoda z Sandecją rozpoczęła się w sezonie 2003/04 i trwała 5,5 roku. Po tym czasie przeniósł się do ekstraklasowej Polonii Bytom. Jednak tam spędził tylko rok, po czym podpisał umowę z Kolejarzem Stróże. W zespole ze Stróż występował przez 5 lat. Raz nawet otarł się o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, ale w ostatecznym rozrachunku zajął 4. miejsce.

Po nieprzyznaniu licencji Kolejarzowi popularny "Ciufa" postanowił wrócić na stare śmieci i tak po ponad pięciu sezonach powrócił do Nowego Sącza. Od tego czasu w biało-czarnych barwach rozegrał 74 spotkania - zdobył w nich 3 bramki. W obecnym sezonie jego dobra postawa w obronie przyczyniła się do historycznego sukcesu jakim jest awans do LOTTO Ekstraklasy. Ponadto razem z partnerami tworzy najlepszy blok defensywny w całej Nice 1 Lidze (27 straconych goli). 

 

Terminarz rundy jesiennej LOTTO Ekstraklasy

Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA ogłosił zestaw par w Ekstraklasie na sezon 2017/18. Rozgrywki jesienią rozpoczną się 14 lipca i skończą 18 grudnia. W 2017 roku zostanie rozegranych 21 kolejek.

Wiosną rozgrywki zostaną wznowione 9 lutego i potrwają do 20 maja - runda zasadnicza zakończy się 7 kwietnia. Przypominamy, że nasz zespół mecze w rundzie jesiennej będzie rozgrywał na stadionie w Niecieczy.

 

Kolejka 1 - 15 lipca 2017 

Lech Poznań - Sandecja Nowy Sącz 

 

Kolejka 2 - 22 lipca 2017 

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 

 

Kolejka 3 - 29 lipca 2017  

Legia Warszawa - Sandecja Nowy Sącz 

 

Kolejka 4 - 5 sierpnia 2017 

Jagiellonia Białystok - Sandecja Nowy Sącz 

 

Kolejka 5 - 12 sierpnia 2017 

Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 

 

Kolejka 6 - 19 sierpnia 2017 

Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 

 

Kolejka 7 - 26 sierpnia 2017 

Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Szczecin 

 

Kolejka 8 - 9 września 2017 

Korona Kielce - Sandecja Nowy Sącz 

 

Kolejka 9 - 16 września 2017 

Sandecja Nowy Sącz - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 

 

Kolejka 10 - 23 września 2017  

Zagłębie Lubin - Sandecja Nowy Sącz 

 

Kolejka 11 - 30 września 2017  

Sandecja Nowy Sącz - Śląsk Wrocław 

 

Kolejka 12 - 14 października 2017 

Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 

 

Kolejka 13 - 21 października 2017  

Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 

 

Kolejka 14 - 28 października 2017 

Sandecja Nowy Sącz - Górnik Zabrze 

 

Kolejka 15 - 4 listopada 2017 

Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz 

 

Kolejka 16 - 18 listopada 2017 

Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań  

 

Kolejka 17 - 25 listopada 2017 

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 

 

Kolejka 18 - 2 grudnia 2017 

Sandecja Nowy Sącz - Legia Warszawa 

 

Kolejka 19 - 9 grudnia 2017  

Sandecja Nowy Sącz - Jagiellonia Białystok 

 

Kolejka 20 - 13 grudnia 2017 

Wisła Płock - Sandecja Nowy Sącz 

 

Kolejka 21 - 16 grudnia 2017 

Sandecja Nowy Sącz - Lechia Gdańsk 


sandecja.com.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty