Biała Gwiazda pokonała Podhale, gol Kolumbijczyka2017-03-24 20:07:00

Wisła Kraków pokonała w Myślenicach III-ligowe Podhale Nowy Targ 3-0.

Wisła Kraków - NKP Podhale Nowy Targ 3-0 (2-0)

1-0 Boguski 4

2-0 Małecki 41

3-0 Valencia 74

WISŁA: Miśkiewicz (46 Buchalik) - Bartkowski, Głowacki (46 González), Uryga, Špičić - Videmont, Boguski (46 Valencia), Stilić, Brlek (46 Llonch), Małecki (58 Echavarria) - Brożek (46 Zachara).

Trener Wisły Kiko Ramirez dokonał aż pięciu zmian w stosunku do ostatniego spotkania. Zmiany były widoczne zwłaszcza w obronie. Szansę otrzymali Jakub Bartkowski, Matija Špičić i Alan Uryga. Przebudowana została też linia pomocy. Od pierwszej minuty wystąpił choćby strzelec bramki z Wisłą Płock - Semir Štilić.

Krakowianie znakomicie rozpoczęli potyczkę. Rafał Boguski po ładnej akcji wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Przed przerwą Patryk Małecki podwyższył na 2-0. Gol padł po kilku podaniach w „krakowskim” stylu.

W II połowie na murawie zameldował się m.in. nowy nabytek klubu - Kolumbijczyk Ever Valencia. W 74. minucie strzelił swego pierwszego gola dla Białej Gwiazdy. Otrzymał znakomite podanie, wpadł w pole karne i skierował piłkę po długim rogu. Zadebiutował też drugi z Kolumbijczyków - Cristian Echavarria.