Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Spotkanie PZPN i Ministerstwa Zdrowia2020-08-13 21:07:00

W wyniku wspólnej inicjatywy Polskiego Związku Piłki Nożnej i Ministerstwa Zdrowia doszło dziś do roboczego spotkania, w którym udział wzięli przedstawiciele PZPN, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.


Celem spotkania było przedstawienie przez PZPN założeń protokołu medycznego, dotyczącego rozgrywek ligowych oraz meczów międzypaństwowych. Poruszono kwestię usprawnienia postępowań w przypadku wykrycia zakażeń koronawirusem wśród zawodników i członków sztabów klubów piłkarskich, a przede wszystkim ujednolicenie decyzji podejmowanych w tym zakresie.


Rozmawiano również o procedurze – na wypadek stwierdzenia zakażenia koronawirusem wśród drużyn piłkarskich – która miałaby na celu skuteczne izolowanie zakażonych osób, bez wpływu na dezorganizację rozgrywek.


W oparciu o wspólnie podjęte dziś ustalenia między PZPN i Ministerstwem Zdrowia, w najbliższych dniach federacja dokona aktualizacji protokołu medycznego dla drużyn uczestniczących w rozgrywkach szczebla centralnego.


pzpn.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty