Strona główna > Aktualności
Polscy koszykarze pokonali mistrzów świata2020-02-23 20:44:00

Rewelacyjny mecz rozegrali polscy koszykarze w Saragossie. Biało-czerwoni pokonali 80:69 Hiszpanów, aktualnych mistrzów świata, w kwalifikacjach do EuroBasketu 2021. Inna rzecz, że rywale wystąpili w rezerwowym składzie...

Hiszpania - Polska 69:80 (19:15, 16:23, 20:27, 14:15)

Hiszpania: Diez 16 (3x3), Saiz 15 (12 zb.), Beiran 7, Rabaseda 7, Alocen 5 - Brizuela 6, Yusta 6, Barreiro 4, Bassas 2, Llovet 1, Pino 0, San Miguel 0. Trener: Sergio Scariolo.

Polska: Slaughter 26 (4x3), Cel 17, Sokołowski 13, Koszarek 3, Hrycaniuk 0 - Kulig 6, Gielo 6, Balcerowski 4, Michalak 3, Zyskowski 2, Kolenda 0, Gruszecki 0. Trener: Mark Taylor.

Lepiej zaczęli gospodarze, prowadzili 9:2, a po I kwarcie 19:15. Później mieli już 9 pkt przewagi. Podopieczni Mike'a Taylora wzięli się za odrabianie strat i już do przerwy było 38:35 dla nich. Po 30 minutach prowadziliśmy 65:55. W IV ćwiartce przewaga rosła, w 36. minucie wynosiła aż 15 pkt (76:61). Ostatecznie Polacy zwyciężyli 80:69.

To wielkie osiągnięcie naszej reprezentacji, która po raz ostatni pokonała Hiszpanię w 1972 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium.

Gwoli jasności, w ekipie hiszpańskiej zabrakło takich gwiazd jak Ricky Rubio czy Marc Gasol. A z dwunastki, która zdobyła na MŚ 2019 złoto, w Saragossie wystąpili tylko dwaj koszykarze: Rabaseda i Beiran...