Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Danuta Dmowska-Andrzejuk ministrem sportu2019-12-05 23:45:00

Prezydent RP Andrzej Duda powołał Danutę Dmowską-Andrzejuk na urząd ministra sportu w rządzie Mateusza Morawieckiego.


– Cieszę, że na stanowisko ministra sportu Pan Premier wybrał osobę tak doskonale nadającą się do pełnienia tej ważnej funkcji – powiedział Andrzej Duda podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.


Od czasu powołania nowego rządu pracami resortu tymczasowo kierował premier Mateusz Morawiecki. Dziś podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim prezydent RP odwołał go z urzędu Ministra Sportu. W siedzibie resortu obowiązki Danucie Dmowskiej-Andrzejuk przekazał były minister sportu i turystyki Witold Bańka, który od stycznia 2020 roku obejmie stanowisko prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej.


Danuta Dmowska-Andrzejuk to utytułowana szpadzistka, indywidualna mistrzyni świata z 2005 roku. Na koncie ma także sukcesy drużynowe – srebrny medal mistrzostw świata (2009), mistrzostwo Europy (2010) oraz dwa wicemistrzostwa kontynentu (2005,2009). W 2011 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Prywatnie jest żoną Roberta Andrzejuka – szermierza, olimpijczyka, wicemistrza olimpijskiego w szpadzie drużynowo z Pekinu (2008). 


www.gov.pl, www.olimpijski.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty