Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Złoto Anity Włodarczyk na ścianie chwały2019-11-04 17:38:00

Miła uroczystość miała dziś miejsce w mieszczącym się w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie Muzeum Sportu i Turystyki. W roli głównej wystąpiła na niej nasza najlepsza młociarka – Anita Włodarczyk, której towarzyszył trener Krzysztof Kaliszewski.


W spotkaniu, którego gospodarzem był dyrektor Muzeum Tomasz Jagodziński, wziął udział m.in. prezes PKOl Andrzej Kraśnicki.


Anita Włodarczyk w blasku fotograficznych fleszy uroczyście odsłoniła umieszczoną na Ścianie Olimpijskiej Chwały Polskiego Sportu plakietkę symbolizującą jej złoty medal olimpijski z igrzysk w Londynie (2012), który 26 października br. odebrała podczas Gali 100-lecia PKOl w Teatrze Wielkim.


Zawodniczka zwróciła uwagę, że przed Ścianą gościła wcześniej już dwukrotnie – w roku 2012, gdy przyszło jej odsłaniać plakietkę odwzorowującą jej londyńskie srebro oraz cztery lata później, kiedy w ten sposób upamiętniany był jej złoty medal z Rio de Janeiro. Po latach okazało się, że Rosjanka Tatiana Łysenko, której w Londynie wręczono złoto, stosowała niedozwolony doping i tego trofeum została pozbawiona.


Przechodząca obecnie rehabilitację po kontuzji Włodarczyk zapewniła, że wraz z trenerem uczyni wszystko, aby w tym miejscu pojawić się również po przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Tokio. - Od dziś do finału rzutu młotem w japońskiej stolicy pozostało dokładnie 9 miesięcy, w tym czasie wysoka forma powinna się „urodzić" – powiedziała dwukrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata i czterokrotna triumfatorka lekkoatletycznych mistrzostw Europy.


www.olimpijski.pl/baś
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty