Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Tragiczny wypadek na trasie Tour de Pologne2019-08-06 07:17:00

W wyniku wypadku na trasie Tour de Pologne zmarł Bjorg Lambrecht, belgijski kolarz grupy Lotto Soudal.


Na stronie internetowej 76. Tour de Pologne czytamy:


Na 48 kilometrze trasy trzeciego etapu Tour de Pologne kolarz zjechał z drogi i wyniku upadku odniósł bardzo poważne obrażenia. Ratownicy pogotowia zapewnili natychmiastową reanimację zawodnika i transport do Szpitala Wojewódzkiego w Rybniku. Tam lekarze podjęli dalsze intensywne działania, jednak obrażenia kolarza okazały się zbyt poważne.


- Wszyscy jesteśmy niezwykle wstrząśnięci tragedią, która się wydarzyła. Brakuje słów, by opisać uczucia, które towarzyszą nam wszystkim. Łączę się w bólu i smutku z rodziną, kolegami z drużyny i wszystkimi członkami kolarskiej społeczności. Jednocześnie zapewniam o wielkim wsparciu. Bjorg Lambrecht na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały kolarz i człowiek – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny wyścigu.


Z szacunku dla Bjorga organizatorzy wyścigu wspólnie z komisją sędziowską oraz grupami kolarskimi podjęli decyzję, że czwarty etap Tour de Pologne będzie zneutralizowany. Trasa została skrócona do 133,7 km, a z dwóch zaplanowanych rund odbędzie się jedna. Start w Jaworznie zaplanowano na 12:10.


Jednocześnie informujemy, że w dniu 6 sierpnia w Jaworznie nie odbędzie się parada rowerowa Kinder+Sport Mini Tour de Pologne oraz zawody z cyklu Cup.


tourdepologne.pl


III etap (Chorzów - Zabrze, 150.5 km) wygrał Niemiec Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe), drugi był Holender Danny Van Poppel (Team Jumbo-Visma), a trzeci Duńczyk Mads Pedersen (Trek-Segafredo). Pierwszy na mecie - Holender Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step) został zdyskwalifikowany za nieprawidłowy sprint. Liderem pozostał Ackermann, kolejne miejsca zajmują: 2. Fernando Gaviria Rendon (Kolumbia, UAE Team Emirates) +0.12, 3. Luka Mezgec (Słowenia, Mitchelton Scott) +0.14, 4. Paweł Franczak (Polska) +0.16, 5. Jakub Kaczmarek (Polska) +0.17... 34. Rafał Majka +0.24.
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty