Strona główna > Aktualności
Dolnośląski ZPN w finale UEFA Regions' Cup2019-06-23 19:58:00

Reprezentacja Dolnośląskiego ZPN zagra w europejskim finale UEFA Regions' Cup. Rywalem będą gospodarze - Bawaria, a mecz odbędzie się w środę w Burghausen.

Dziś, w ostatnim dniu rozgrywek grupowych, Dolny Śląsk zremisował z Hradec Kralove (Czechy) 2-2, a Castilla y Leon (Hiszpania) przegrała z South Region-Chayka (Rosja) 1-2.

Dolny Śląsk prowadził 1-0 i 2-1, tracąc drugiego gola w 90+5. minucie. Z kolei Hiszpanie w meczu z Rosjanami stracili drugiego gola w 88. minucie.

Wyniki grupy B:

18 czerwca: Hradec Králové - Castilla y León 0-3, South Region–Chayka - Dolny Śląsk 0-1

20 czerwca: Hradec Králové - South Region–Chayka 1-0, Dolny Śląsk - Castilla y León 1-1

23 czerwca: Dolny Śląsk - Hradec Králové 2-2, Castilla y León - South Region–Chayka 1-2

1. Dolny Śląsk                   3  5  4-3

2. Castilla y Leon              3  4  5-3

3. Hradec Kralove             3  4  3-5

4. South Region-Chayka  3  3  2-3

W grupie A Bawaria pokonała dziś Istanbul 1-0 (gol w 90+2. minucie).

1. Bawaria                     3  7  3-1

2. Istanbul                      3  6  5-3

3. Ligue de Normandie  3  3  3-3

4. Zachodnia Słowacja  3  1  2-6

Przypomnijmy, że Dolnośląski ZPN wygrał krajowe eliminacje przed dwoma laty, rozegrane w Niepołomicach. Drugie miejsce zajął wówczas Małopolski ZPN.