Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Aktualności
Policjanci przeszukali kilkanaście miejsc związanych z działalnością Wisły Kraków2019-01-08 19:46:00

W ramach śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie policjanci przeszukali dzisiaj kilkanaście miejsc związanych z działalnością „Wisły Kraków”.


8 stycznia 2019 r. rano, na podstawie postanowienia wydanego przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie, 80 funkcjonariuszy Policji przystąpiło do przeszukań kilkunastu miejsc, w tym w siedzib Wisły Kraków S.A. oraz Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków. W działaniach udział wzięli policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą, wydziału do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców i wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz  policjanci z OPP Kraków. Podczas czynności wykorzystywany był także pies przeszkolony do wyszukiwania narkotyków.  Przeszukania lokali wykonywane były pod kątem ujawnienia i zabezpieczenia elektronicznych oraz papierowych dowodów ewentualnych przestępstw.


malopolska.policja.gov.pl


Informacja dot. śledztwa prowadzonego przez Wydział III Prokuratury Okręgowej w Krakowie oraz czynności wykonywanych w lokalach m.in. Wisły Kraków S.A.

W dniu 31 grudnia 2018 roku w tut. prokuraturze Okręgowej w Wydziale III ds. Przestępczości Gospodarczej zostało wszczęte śledztwo w sprawie:


1. nadużycia udzielonych uprawnień i niedopełnienia obowiązków, w okresie od bliżej nie ustalonego dnia sierpnia 2016 roku do 31 grudnia 2018 roku w Krakowie, przez osoby zobowiązane do zajmowania się sprawami majątkowymi SA Wisła Kraków i wyrządzenia poprzez to znacznej szkody majątkowej w mieniu tej spółki, tj. o przest. z art.296 § l k.k.

2. spłacania - w okresie od bliżej nieustalonego dnia sierpnia 2018 roku do dnia 28 grudnia 2018 roku w Krakowie, w sytuacji grożącej SA Wisła Kraków upadłości i nie możności zaspokojenia wszystkich wierzycieli- jedynie niektórych wierzycieli i działania w ten sposób na szkodę pozostałych wierzycieli, tj. o przest.  z art. 302 § 1 k.k.

3. nie złożenia, w okresie od bliżej nie ustalonego dnia lipca 2018 roku do 31 grudnia 2018 roku w Krakowie - pomimo powstania warunków uzasadniających według przepisów upadłość spółki - wniosku o upadłość SA Wisła Kraków, tj. o przest. z art. 586 ksh.


W realizacji czynności w dniu dzisiejszym, na podstawie postanowień Prokuratora w 15 lokalach, w tym w siedzibach Wisły Kraków S.A. oraz Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków prowadzone są przez funkcjonariuszy Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej KWP w Krakowie oraz funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, Zarządu w Krakowie czynności przeszukania, mające na celu zabezpieczenie dowodów ewentualnych przestępstw.


Po analizie zabezpieczonych dokumentów i zapisów elektronicznych w sprawie udzielone będą dalsze informacje.


Ponadto w dniu 4 stycznia 2018 roku do Prokuratury Okręgowej w Krakowie wpłynęło pismo krakowskiego adwokata, stanowiące zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia szeregu przestępstw związanych z funkcjonowaniem Wisły Kraków S.A. Pismo to zostało dołączone do wcześniej zarejestrowanej sprawy.


Brak informacji w tym zakresie w ciągu ostatniego tygodnia wynikał tylko i wyłącznie z konieczności przygotowania dokonywanych obecnie czynności.


www.krakow.po.gov.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty