Strona główna > Aktualności
0-1 z Włochami, spadamy do Ligi B2018-10-15 05:33:00

W trzecim meczu Ligi Narodów UEFA piłkarska reprezentacja Polski przegrała w Chorzowie z Włochami 0-1. Jedyną bramkę zdobył Cristiano Biraghi w doliczonym czasie. Porażka oznacza, iż biało-czerwoni nie utrzymają się w dywizji A tych rozgrywek.

14.10.2018, Chorzów: Polska – Włochy 0-1 (0-0)

0-1 Cristiano Biraghi 90+2

Sędziował Damir Skomina (Słowenia). Żółta kartka: Jorginho (Włochy). Widzów 41 692.

POLSKA: Wojciech Szczęsny – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca (87 Artur Jędrzejczyk) –  Damian Szymański (46 Kamil Grosicki), Jacek Góralski, Karol Linetty (46 Jakub Błaszczykowski) – Robert Lewandowski, Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik.

WŁOCHY: Gianluigi Donnarumma – Alessandro Florenzi (84 Cristiano Piccini), Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Cristiano Biraghi – Marco Verratti, Jorginho, Nicolo Barella – Federico Bernardeschi (81 Kevin Lasagna), Lorenzo Insigne, Federico Chiesa.

Selekcjoner Jerzy Brzęczek zdecydował się na kilka zmian w składzie w stosunku do potyczki z Portugalią. W wyjściowym składzie zabrakło Łukasza Fabiańskiego, Artura Jędrzejczyka, Mateusza Klicha (pauza za żółte kartki), Grzegorza Krychowiaka, Rafała Kurzawy i Krzysztofa Piątka. Ich miejsce zajęli Wojciech Szczęsny, Arkadiusz Reca, Damian Szymański, Jacek Góralski, Karol Linetty i Arkadiusz Milik.

Już w 1. minucie zadrżały serca polskich kibiców. Na strzał z prawie 25 m zdecydował się Jorginho, a piłka trafiła w poprzeczkę. Nasi rywale przejęli inicjatywę w pierwszej części meczu, ale długo nie byli w stanie udokumentować tego kolejnymi klarownymi okazjami. Taką wypracowali sobie w 30. minucie. Doskonałe podanie z głębi pola od Chiesy otrzymał Insigne, ubiegł wybiegającego do piłki Szczęsnego, lecz trafił w poprzeczkę. Goście podkręcili jeszcze tempo. Najpierw Chiesa spóźnił się minimalnie do podania, a za chwilę Szczęsny obronił strzał Jorginho. W 36. minucie głową uderzył Chiellini, a nasz golkiper wybił futbolówkę spod poprzeczki. Szczęsny uratował nas po raz kolejny minutę przed przerwą, broniąc strzał Insigne z 10 m.

Po przerwie wreszcie zaatakowali Polacy. W 58. minucie strzelał z bliska Grosicki, lecz Donnarumma obronił nogami. W 71. minucie szansę mieli rywale, ale Bernardeschi główkował z dobrej pozycji bardzo niecelnie. Dwie minuty później biało-czerwoni powinni byli zdobyć gola z kontry. Akcję wyprowadził Lewandowski, Grosicki uderzył z 20 m, a z dobitki z 8 m Milik przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się bezbramkowym remisem, Włosi dopięli swego. Po dośrodkowaniu Insigne z rzutu rożnego piłkę przedłużył na dalszy słupek Lasagna, po czym z metra do naszej bramki wpakował ją Biraghi i Polacy musieli pogodzić się z porażką oraz spadkiem do dywizji B Ligi Narodów.