Kiosk
- STANISŁAW STRUG. Dopiero w liceum zyskałem szansę gry na boisku z bramkami
- MARIAN FIDO. Człowiek, któremu chce się chcieć
- JAN KOWALCZYK. Sport bez rywalizacji przestaje być sportem
- FUTBOL MAŁOPOLSKI. Grzegorz Bartosz: Garbarnia jest jedna. Zrobię wszystko, aby mówiła jednym głosem
- Paulo Sousa: Ufam umiejętnościom polskich piłkarzy
- Ranking "Forbesa": Wpływowy Lewandowski
- Za miesiąc Wisła Kraków SA będzie mieć Akademię
- Boniek: Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej same podejmą decyzje w sprawie dokończenia sezonu w III lidze i klasach niższych
- Małopolska chciałaby grać...
- Nie ma decyzji w sprawie III ligi i klas niższych
MISTRZOSTWA POLSKI KIBICÓW SPORTOWYCH
- Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych: 45 pytań i odpowiedzi
- Adam Sokołowski po raz 27. mistrzem Polski kibiców!
- Wyłoniono finalistów Mistrzostw Polski Kibiców Sportowych 2024
- 47. MPKS, pytania dodatkowe
- Uwaga, kibice! Dogrywka w 47. MPKS!
- 47. Mistrzostwa Polski Kibiców Sportowych - Dzierżoniów 2024
- Rozgrzewka kibiców przed Omnibusem
- VI Ogólnopolski Omnibus Sportowy - konkurs dla kibiców (akt.)
Marcin Lewandowski zaprezentował na ostatniej prostej doskonały finisz, który dał mu srebro w biegu na 1500 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie.
PIĄTKOWE WYNIKI
Kobiety
Wzwyż:
1. Mariya Lasitskene (ANA) 200
2. Mirela Demireva (Bułgaria) 2.00
3. Marie-Laurence Jungfleisch (Niemcy) 1.96
Trójskok:
1. Paraskevi Papahristou (Grecja) 14.60
2. Kristin Gierisch (Niemcy) 14.45
3. Ana Peleteiro (Hiszpania) 14.44
Oszczep:
1. Chritin Hussong (Niemcy) 67.90
2. Nikola Ogrodnikova (Czechy) 61.85
3. Liveta Jasiunaite (Litwa) 61.59
400 m ppł:
1. Lea Sprunger (Szwajcaria) 54.33
2. Anna Ryzhykova (Ukraina) 54.51
3. Meghan Beesley (W. Brytania) 55.31
800 m:
1. Nataliya Pryshchepa (Ukraina) 2:00.38
2. Renelle Lamote (Francja) 2:00.62
3. Olha Lyakhova (Ukraina) 2:00.79
4. Adelle Tracey (W. Brytania) 2:00.86
5. Anna Sabat (Polska) 2:01.26
Młot, eliminacje: 1. Anita Włodarczyk 75.10, 5. Joanna Fiodorow 71.46, 6. Malwina Kopron 71.14
200 m, eliminacje: Anna Kiełbasińska 23.20 i Martyna Kotwiła 23.62 - awans do półfinału
1500 m, eliminacje: Sofia Ennaoui wygrała swoją serię (4:08.60, 1. czas) i awansowała do finału; awansowała też Angelika Cichocka (4:10.04, 11. czas)
3000 m z przeszkodami, eliminacje: odpadły Alicja Konieczek (9:41.16, 17. czas), Matylda Kowal (9:49.27, 24. czas) i Katarzyna Kowalska (9:54.83, 29. czas)
4x400 m, eliminacje: Polska - Małgorzata Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Patrycja Wyciszkiewicz, Martyna Dąbrowska - wygrała swoją serię i awansowała do finału (3:28.52, 3. czas)
200 m, półfinały: odpadły Anna Kiełbasińska 23.29 (14. czas) i Martyna Kotwiła 23.41 (16. czas)
Mężczyźni
110 m ppł:
1. Pascal Martint-Lagarde (Francja) 13.17
2. Sergey Shubenkov (ANA) 13.17
3. Orlando Ortega (Hiszpania) 13.34
4. Damian Czykier (Polska) 13.38
5. Gregor Traber (Niemcy) 13.46
...
Artur Noga odpadł w półfinale - 13.66 (19. czas)
400 m:
1. Matthew Hudson-Smith (W. Brytania) 44.78
2. Kevin Borlee (Belgia) 45.13
3. Jonathan Borlee (Belgia) 45.19
4. Karol Zalewski (Polska) 45.34
5. Luka Janeżic (Słowenia) 45.43
1500 m:
1. Jakob Ingebrigtsen (Norwegia) 3:38.10 (Norweg ma 17 lat i 324 dni!)
2. Marcin Lewandowski (Polska) 3:38.14
3. Jake Wightman (W. Brytania) 3:38.25
4. Henrik Ingebrigtsen (Norwegia) 3:38.50
5. Charlie Da'Vall Grice (W. Brytania) 3:38.65
Tyczka, eliminacje: 1. Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski (oraz trzech innych zawodników) 5.61... 25. Robert Sobera 5.36
Trójskok, eliminacje: Karol Hoffmann nie zaliczył żadnego wyniku (kontuzja)
4x400 m, eliminacje: Polska - Dariusz Kowaluk, Mateusz Rzeźniczak, Rafał Omelko, Kajetan Duszyński - awansowała do finału (3:02.75, 5. czas)
800 m, półfinały: Adam Kszczot wygrał swoją serię (1:46.11 - 1. czas); awansowali także Michał Rozmys (1:46.17 - 3. czas) i Mateusz Borkowski (1:46.54 - 7. czas)
Klasyfikacja medalowa:
1. Niemcy 3-6-4
2. W. Brytania 3-3-3
3. Polska 3-3-0
4. Francja i Grecja 3-1-0