Strona główna > Aktualności
Wygrana z Angolą karnymi2017-12-10 23:51:00

Reprezentantki Polski w piłce ręcznej wygrały z Angolą po rzutach karnych 34:33 i w poniedziałek zagrają w MŚ o Puchar Prezydenta IHF. Rywalkami będą Brazylijki (godz. 14).

Lipsk: ANGOLA – POLSKA 34:33 (24:24, 13:12)

Angola: Branco (21%), Alberto (11%) – Nenganga 5, da Silva, Machado 1, Silva 1, Paulo 2, Kassoma 1, Kamalandua 1, Carlos 8, Peres 1, Cazanga 3, dos Santos 1, Guialo 9.

Polska: Płaczek (31%), Gawlik (25%) – Michałów, Kobylińska 1, Grzyb 13 (6xk), Kudłacz-Gloc 6, Janiszewska, Drabik, Kozłowska, Lisewska 2, Achruk 7 (4xk), Roszak 3, Zych, Szarawaga 1, Górna, Michałów, Urtnowska 1.

W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 24:24. Starcie z mistrzyniami Afryki było bardzo wyrównane, choć rywalki grały brutalnie. Już w pierwszej połowie kontuzji doznały obie polskie obrotowe – Joanna Drabik (złamany nos) i Joanna Szarawaga musiały opuścić boisko po uderzeniach w twarz i zostały odwiezione do szpitala.

Po przerwie Afrykanki prowadziły nawet 6 bramkami, ale biało-czerwony zdołały wyrównać.

Zgodnie z regulaminem turnieju sędziowie zarządzili serię rzutów karnych. W tej oba zespoły wykorzystały wszystkie próby. Następnie każda pomyłka, przy skutecznym rzucie rywalek, skutkowała już rozstrzygnięciem meczu. W 11. kolejce Adrianna Płaczek obroniła nogą, a Karolina Kudłacz-Gloc zapewniła biało-czerwonym wygraną!

Niedziela, 1/8 finału:

Węgry - Francja 26:29, Serbia - Czarnogóra 29:31, Szwecja - Słowenia 33:21, Niemcy - Dania 17:21