Strona główna > Aktualności
U-21: Trzy punkty na Litwie2017-10-10 20:46:00

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 pod wodzą trenera Czesława Michniewicza wygrała drugi mecz w kwalifikacjach mistrzostw Europy. Tym razem biało-czerwoni pokonali Litwę 3-0.

Gorżdy: Litwa - Polska 0-2 (0-0)

0-1 Paweł Tomczyk 62

0-2 Konrad Michalak 80

Czerwona kartka: Antanavičius (Litwa, 86).

LITWA: Gertmonas – Antanavicius, Sadauskas (63 Olberkis), Sveikauskas, Barauskas – Jankauskas (78 Dubickas), Simkus, Rakauskas, Kloniunas (71 Romanovskij), Lasickas – Mickevicius.

POLSKA: Loska - Stolarski, Wieteska, Bochniewicz, Gumny - Piotrowski, Dziczek, Żurkowski (88 Kopacz) - Kapustka (73 Michalak) - Kownacki, Świderski (60 Tomczyk).

Do spotkania z Litwą Polacy przystępowali z żądzą rewanżu za potknięcie w starciu z Finlandią (3-3). Biało-czerwoni już po kwadransie byli bardzo blisko objęcia prowadzenia, ale w bardzo dobrej sytuacji Bartosz Kapustka uderzył wprost w bramkarza gospodarzy. Skuteczniejszy był za to Paweł Tomczyk. Wprowadzony na boisko w drugiej połowie zawodnik Podbeskidzia otrzymał bardzo dobre, prostopadłe podanie od Kapustki i z ostrego kąta zmieścił piłkę w siatce, uderzając w bliższy róg. I choć Litwini starali się odpowiedzieć, ostatnie słowo należało do Polaków. Na 10 minut przed końcem wynik ustalił… kolejny rezerwowy, Konrad Michalak.