Strona główna > Główna środek > ABC klasa
Pierwszy sparing Pogoni Miechów: Ryszard Kazieczko znów w swoim żywiole2017-07-23 06:46:00

Spadkowicz z krakowskiej okręgówki miechowska Pogoń, rozegrała w sobotę o godz. 16 na swoim obiekcie przy ul. Konopnickiej 19 pierwszy mecz kontrolny. Przeciwnikiem byli Czarni 03 Grzegorzowice; czołówka krakowskiej A klasy. Wynik inauguracyjnej „kontrolki” w dojmującym upale 0-1. Jedyną bramkę strzelił Kamil Marchański.

Zawodników miechowskich instruował zza linii autowej w swoim niepowtarzalnym, „żywiołowym” stylu, pracujący z pierwszą drużyną od 14 lipca wychowanek Pogoni i jej kilkakrotny trener, Ryszard Kazieczko. Z tabletem i planszą, na której w czasie przerw rozrysowywał najlepsze rozwiązania taktyczne budził należny rezon i szacunek. Mecz trwał trzy „tercje”, trzy razy 30 minut. Ze względu na upalną pogodę, tercje dzielono przerwami na zroszenie się wodą.

Swój skład Pogoń oparła tylko i wyłącznie na swoich zawodnikach. Pierwsza bramka padła w pierwszej tercji sobotniego sparingu. Golkiper Pogoni Mach przepuścił nieszczęśliwie piłkę dograną przez Morka, którą bez trudu wpakował do siatki Marchański. Gospodarze mieli sporo sytuacji, ale nie zamieniały się one na gole. Najwięcej miał ich Maniak, za którego w ostatniej tercji wszedł P. Nowakowski. Bliski wyrównania był Mazur (druga „trzydziestka” sparingu), ale na drodze do szczęścia stanęła poprzeczka.

Nie za wiele dzieje się w obszarze sportu w wakacyjnym Miechowie, więc mecz oglądało bez mała 100 widzów. To powinno coś dać do myślenia lokalnym władzom brylujących nie zawsze udanie w innych obszarach tak zwanej rozrywki i kultury masowej.

POGOŃ: Mach – Komenda, Podsiadło, Młyński, A. Paczyński, Dąbrowski, Mazur, Bogacz, R. Dudek, Łucka, Maniak. Rezerwowi: Dróżdż – P. Nowakowski, Antosiewicz. Pigulak, Solarz, Rosa.